Kinnisvaravahendus

     

Kinnisvara, olgu eramu või korteri, soetamine on alati kaugeleulatuva tähendusega otsus, mis nõuab suurt pühendumist ja kompetentsust. Üritades kõigega toime tulla omal jõul, seejuures seadusandlust ja asjaajamise peensusi piisavalt tundmata, on risk eksida ja seetõttu ka “kooliraha” reeglina paraku suuremad, kui erapooletu spetsialisti abi kasutades. Igal juhul on soovitav hankida omaenese teadmistele lisaks ka värsket ja faktidel põhinevat objektiivset teavet.

Maakure OÜ osutab oma klientidele järgmisi kinnisvara-alaseid teenuseid:
    - eramute ja ridaelamu- või korrusmajakorterite ost, müük ja üürimine
    - maa- ja metsakinnistute ost ja müük
    - vaba-aja objektide müük
    - äripindade müük ja vahendus
    - kinnisvaraalased konsultatsiooniteenused

Vahendustasu

Vahendustasu suurus sõltub müüdavast objektist - kuivõrd atraktiivne on see võimalike ostjate jaoks. Objekti müüdavust mõjutavad selle asukoht, füüsiline seisund ning kvaliteedi ja hinna suhe. Tallinnas asuvate objektide puhul on keskmine praktiseeritav vahendustasu - olenevalt objekti hinnast ja müüki vahendavast firmast - vahemikus 3-5% maja või korteri müügihinnast.

Üürikorterite ja -majade vahendamisel järgin vahendustasu osas üldist tava, mille kohaselt vahendustasu on võrdne ühe kuu üüriga ning selle maksja on tavaliselt teenuse tellija.